Automatyczna piła taśmowa do stali konstrukcyjnych - Nowość od IMET

Automatyczna piła taśmowa do stali konstrukcyjnych KTECH 352 F1200 firmy Imet to obrotowa piła taśmowa z automatycznym obrotem NC i zintegrowanym zmotoryzowanym podajnikiem 1200mm.

IMET KTECH 352 F1200 to obrotowa przecinarka taśmowa z automatycznym obrotem NC i zintegrowanym zmotoryzowanym podajnikiem 1200mm przeznaczona do stosowania w stalach konstrukcyjnych i hutach stali. Maszyna wyposażona jest w łatwy i intuicyjny HMI dzięki 10-calowemu ekranowi dotykowemu i zapewnia zakres cięcia od +60° do - 45°. Pełna kompatybilność z system Industry 4.0.
Przecinarka taśmowa IMET KTECH 352 F1200

Parametry techniczne wartość i jednostka
Wydajność cięcia przy 0° Okrągły: 305 mm - Kwadrat: 250 mm - Prostokątny: 350 x 200 mm
Wydajność cięcia pod kątem 45° w lewo/w prawo Okrągły: 255 mm - Kwadrat: 230 mm - Prostokątny: 230 x 200 mm
Wydajność cięcia przy 60° w lewo Okrągły: 175 mm - Kwadrat: 155 mm - Prostokątny: 170 x 100 mm
Wydajność cięcia za pomocą urządzenia wiązkowego Maks. 300 x 160 mm - Min. 85 x 10 mm
Wydajność cięcia przy 0° - ciała stałe (C45) 200mm
Minimalna długość cięcia 20mm
Minimalna średnica cięcia 20mm
Minimalny koniec złomu 150mm
Rozmiar taśmy 3370x27x0.9mm
Silnik ostrza 1.8KW
Zakres prędkości ostrza 15-100 m/min
Podajnik (jednosuwowy) - moc silnika 1150mm ze śrubą kulową - 0,75KW
Pojemność zbiornika agregatu hydraulicznego 20l
pojemność zbiornika chłodziwa 100l
Wymiary maszyny 2935x2400x1900mm
Waga 2100kg


HMI 10-calowy ekran dotykowy
KTECH 352 posiada łatwy i intuicyjny interfejs, który optymalizuje wygodę użytkownika: dzięki systemowi CNC i 10-calowemu ekranowi dotykowemu użytkownik możezarządzaj wszystkimi funkcjami operacyjnymi maszyny, ustaw program cięcia 99 i wielokrotne długości cięcia na tym samym pręcie, ustaw liczbę skoków podajnika, liczba sztuk i prędkość ostrza. Możliwe jest także wykonanie autodiagnostyki wykryć błędy. 

 
Sterowanie NC
Przecinarki automatyczne linii KTECH posiadają innowacyjny system 4 sterowanych osi (przesuw poprzeczny i zamykanie imadła, podawanie materiału i obrót ramy piły), a wszystko to sterowane numerycznie. Cały ruch i ustawienia maszyny można kontrolować i modyfikować za pomocą ekranu dotykowego.
 
Ramię piły
Łuk wykonany jest ze stali spawanej elektrycznie i ma przekrój rurowy, krążki o dużej średnicy (380 mm) z uchylnym wózkiem osłony ostrza. Rama piły posiada również system łatwej wymiany brzeszczotu, który zapewnia tłok podporowy. Twarde metalowe podkładki na ruchomych prowadnicach ostrza optymalizują wyrównanie ostrza.
 
Ostrze i końcówka
W KTECH 352 zastosowano ostrza o wymiarach 27x0,9mm o wysokim naprężeniu roboczym (aż do 1900kg/cm2), które dają doskonałe wyniki w zakresie podawania i cięcia materiału, pozwalając na redukcję wibracji i naprężeń taśmy oraz uniknięcie pęknięć, które mogłyby pogorszyć jakość cięcia. Jak wszystkie maszyny Imet, również i ten model kończy cięcie ostrzem nierównoległym do płyty: system ten pozwala na cięcie zawsze tylko fragmentu materiału, nawet podczas pracy z kwadratami.
 
Ruch ramienia piły
Obracaniem ramy piły i pozycją ustawienia kąta steruje motoreduktor sterowany falownikiem, realizowany za pomocą zębatki i sworznia. Po prawidłowym ustawieniu kątów obrót jest blokowany przez siłownik hydrauliczny. Maszyna automatycznie synchronizowała obrót łuku z zamykaniem i ruchem imadła. Zejście odbywa się hydraulicznie z regulatorami ciśnienia na mobilnym panelu sterowania, obok systemu HDI.
 
Mechaniczne urządzenie wykrywające
Mechaniczny system detekcji materiału automatycznie wykrywa pierwszy punkt, umożliwiając szybkie zbliżenie łuku do materiału. Procesem podcinania końcówek zarządza mikroprzełącznik umieszczony na ruchomych prowadnicach ostrzy, który automatycznie wykrywa zakończenie procesu cięcia.
 
Zintegrowany podajnik rolkowy
Po załadowaniu ruch materiału zapewnia zintegrowany zmotoryzowany podajnik wyposażony w samohamujący silnik elektryczny, śrubę przyrostową (która również optymalizuje w celu zapewnienia doskonałego pozycjonowania i dokładności), falownik i enkoder. Podajnik przesuwa się po chromowanych prętach z pływającą płytą, co ułatwia załadunek materiału, który nie jest idealnie prosty.
 
Precyzja cięcia
Przecinarki taśmowe linii KTECH posiadają automatyczną kontrolę wielkości detali dzięki enkoderowi nieskończenie małemu oraz automatyczną korekcję długości cięcia. Dzięki innowacyjnemu systemowi pomiaru kąta (odczyt kąta ustawiany jest poza środkiem maszyny) maszyna charakteryzuje się dużą dokładnością pozycjonowania i najlepszą precyzją cięcia.
 
Industry 4.0 Ready - SAWfactory + RealTime (OPCJONALNIE)
Automaty IMET można podłączyć do sieci firmowej i korzystać z nich zdalnie dzięki SAWFACTORY i modemowi. SAWFACTORY to dedykowane oprogramowanie, które pozwala zarządzać procesem cięcia z poziomu biurka, ustawiając programy cięcia i monitorując przebieg pracy dzięki dedykowanej aplikacji internetowej. Oprogramowanie umożliwia także zdalne uzyskanie pomocy naszych techników. Odkryj SAWFACTORY: https://bit.ly/2RuxHuX
 
Industry 4.0 Ready - zestaw RealTime dla (OPCJONALNIE)
Zestaw umożliwia przesyłanie bezpośrednio z maszyny do systemu MES w czasie rzeczywistym informacji o: stanie maszyny, sytuacji wycinanych elementów, automatycznym przebiegu cyklu. Połączenie realizowane jest za pośrednictwem serwisu internetowego udostępnionego przez użytkownika w jego własnej sieci LAN; webservice będzie pełnił funkcję filtra pomiędzy piłą taśmową a wewnętrznym systemem MES (zestaw dostępny tylko w przypadku, gdy zainstalowany jest już pakiet „Industry 4.0 Ready”).
 
Industry 4.0 Ready - zestaw OneLoad dla MES (OPCJONALNIE)
Zestaw umożliwia załadowanie z biura firmy/MES do oprogramowania maszyny listy/programu rozkroju w celu optymalizacji wewnętrznego przepływu pracy, unikając jednocześnie ewentualnych błędów popełnianych przez operatora maszyny. Dla klienta konieczne jest posiadanie serwera FTP w tej samej sieci LAN, w której zainstalowane jest zarówno oprogramowanie SAWprogram, jak i program do cięcia. W sterowniku maszyny włączony jest „skrót” umożliwiający załadowanie list cięcia i rozpoczęcie cyklu (zestaw jest dostępny tylko wtedy, gdy jest już zainstalowany pakiet „Industry 4.0 Ready”).
 
Urządzenie w pakiecie (OPCJONALNIE)
Urządzenie wiązkowe składa się z dwóch grup docisków: jeden zamontowany na imadle stałym, drugi na imadle tylnym. Można go używać tylko do cięcia pod kątem 0°. Pojemność pojedynczego elementu z zamontowanym urządzeniem: maks. 350x160 mm, min. 55x10mm. Zdolność cięcia wiązki wynosi: maks. 300x160mm, minimalnie 85x10mm. Urządzenie można zdemontować za pomocą 2 śrub na imadle stałym i 2 na imadle suportowym oraz rozłączając przewody hydrauliczne za pomocą systemów szybkozłączy. Nie jest kompatybilny z promieniem laserowym (tylko jeden można umieścić na tej samej maszynie).  
 
Promień lasera (OPCJONALNIE)
System montowany na ramie piły daje użytkownikowi możliwość wizualizacji linii cięcia na materiale podczas opadania ramy piły. 
 
Urządzenie do minimalnego smarowania (OPCJONALNIE)
Dla dowolnej maszyny można zamówić minimalne smarowanie, które eliminuje dyspersję chłodziwa typową dla stosowania oleju emulgującego, co nie wpływa w żaden sposób na trwałość ostrza.
 
Zmotoryzowany przenośnik wiórów (OPCJONALNIE)
Aby ułatwić cykl pracy maszyny, można dodać do maszyny napędzany silnikiem przenośnik wiórów, umieszczony z boku maszyny. Przenośnik wiórów pozwala zoptymalizować wydajność maszyny poprzez usuwanie wiórów z obszaru roboczego i zbiorników, aby utrzymać obszar w czystości, co pozwala na zoptymalizowany przepływ pracy.
 
Element łączący do samotoków (OPCJONALNIE)
Aby połączyć maszynę z samotokiem należy dołożyć element łączący.
 
Stoły rolkowe (OPCJONALNIE)
Istnieje możliwość zintegrowania maszyny ze stołem wolnych rolek zarówno po stronie załadunku jak i rozładunku. Każdy moduł ma długość 2m i wyposażony jest w 7 rolek podporowych (średnica 60mm). Pierwszy element (podłączany do maszyny) posiada 2 wsporniki, kolejne elementy wyposażone są w 1 wspornik.
 
Podajniki pionowe (OPCJONALNIE)
Para pionowych stalowych rolek ograniczających. Maksymalnie 2 pary; pojedynczy element 2m. Do stosowania bez osłony rolek.
 
Automatyczny system załadunku (OPCJONALNIE)
Automatyczna ładowarka prętów sterowana przez oprogramowanie sterujące piłą, w której pręty są podawane automatycznie, składająca się z powierzchni nośnych z łańcuchem zgarniającym i stanowisk załadunkowych (od 5 do 15). Powierzchnie nośne można łatwo przesuwać dzięki modułowej konstrukcji. Podajnik wyposażony jest w system blokady pręta oraz w pionowe rolki wyrównujące i przekładnie przesuwające łańcuchy zgarniające. System sterowany jest poprzez oprogramowanie piły, do której jest podłączony.
 
Automatyczny system rozładowania (OPCJONALNIE)
Piłę taśmową można zintegrować także z różnego rodzaju automatycznymi systemami rozładunku, w zależności od wielkości materiału i życzeń klienta. System zawsze działa synchronicznie z ruchem podajnika materiału i ramy piły. Proces rozładunku może odbywać się za pomocą prostego stołu przechylnego, który oddziela dobre kawałki i ścinki/przycięcia (pierwsze z jednej strony, drugie z drugiej) lub poprzez wyrzucanie ciętych kawałków za pomocą systemu bocznego popychacza (który może być połączony z dywanikiem napędzanym silnikiem, stołem napędzanym silnikiem lub stołem wolnym).

Data publikacji: 24.04.2024