Dwukolumnowa półautomatyczna przecinarka taśmowa - nowość od IMET!

H 650 to dwukolumnowa, półautomatyczna przecinarka taśmowa do cięcia na wprost rur, profili, dwuteowników i materiałów pełnych (do 280mm) przeznaczona dla branży meblowej, hut, producentów stali konstrukcyjnych i rur.

Maszyna posiada szerokie pole robocze przed i za strefą cięcia oraz spawaną elektrycznie konstrukcję ramy piły z opuszczaniem hydraulicznym.

Spawana elektrycznie rama piły z opuszczaniem hydraulicznym, ślizgająca się po prowadnicach liniowych i metalowych podkładkach z recyrkulacyjną śrubą kulową.
Wysokie napięcie ostrza podczas procesu, aby uniknąć wibracji i pęknięć; ostrze nachylone pod kątem 6°, dzięki czemu maszyna zawsze pracuje na odcinku materiału (nawet w przypadku płyt lub rur kwadratowych) podczas całego procesu cięcia, nawet cięcia końcowego, oszczędzając żywotność ostrza i zwiększając wydajność.
Standardowo maszyna wyposażona jest w silnik o mocy 3KW i wysokość ostrza 34mm; Aby zoptymalizować proces cięcia, dostępny jest pakiet High Performance z silnikiem o mocy 4 kW, tarczą 41 mm i hydraulicznym systemem napinania (który zwiększa również wydajność cięcia ciał stałych do 350 mm).
Pręt lub belka jest doskonale podparta podczas cyklu dzięki szerokiemu obszarowi roboczemu zarówno przed, jak i za ostrzem. Imadło ma siłownik hydrauliczny o pełnym skoku 650 mm z recyrkulacyjnymi śrubami kulowymi, zapewniającymi doskonałe blokowanie materiału.

Więcej informacji o parametrach technicznych znajdziesz pod tym linkiem.

Data publikacji: 30.06.2023