Wyposażenie placówek edukacyjnych - NOWOŚĆ

Wychodząc na przeciw dzisiejszym wyzwaniom jakie stawia rynek pracy, wyposażenie zakładów produkcyjnych, spółka Eurometal nie zapomina o placówkach kształcących w zakresie obróbki skrawaniem. Oferta dla ośrodków szkoleniowych z naciskiem na praktyczną naukę przygotowania w zakresie obsługi maszyn sterowanych CNC została poszerzona o nowoczesne i przyjazne w obsłudze centrum obróbcze.

SKOLAR iX5 jest niewielkim, 5-osiowym centrum obróbczym CNC, które zostało zaprojektowane z myślą o placówkach dydaktycznych. Zapewnia wysokie wartości edukacyjne przy niewielkich nakładach finansowych. Wyjątkową cechą tej maszyny jest możliwość współpracy ze stacją roboczą USW, która pozwala symulować pracę na ponad 20 systemach CNC. Skolar iX5 może się łączyć z wieloma stacjami USW jednocześnie, co pozwala na naukę większej liczbie osób w tym samym czasie, posiadając zaledwie jedną obrabiarkę.

Centrum obróbcze SKOLAR iX5 może być połączone z wieloma stacjami roboczymi USW, pozwalając na równoległą pracę całej grupie uczniów!

USW – stacja robocza symulująca pracę na sterownikach różnych producentów (m.in. Siemens, Fanuc, Heidenhein, Mitsubishi). Dzięki temu urządzeniu uczniowie mogą trenować programowanie w symulatorze, a po zakończeniu pracy na wirtualnej maszynie wgrać program do prawdziwej obrabiarki i wykonać detal fizycznie.

Jest to świetne rozwiązanie dla placówek dydaktycznych, ze względu na możliwość nauki wielu różnych systemów CNC, bez konieczności zakupu kilku maszyn. Ponadto jedna obrabiarka może współpracować z wieloma symulatorami, co sprawia że nasze rozwiązanie jest bardzo opłacalne ekonomicznie  – pracownia dydaktyczna może być wyposażona w tylko jedną obrabiarkę  i wiele stacji USW. 



Data publikacji: 27.10.2023