Tokarka CNC Dynamitech DynaTurn 102

Czeskiej produkcji tokarka CNC DynaTurn 102 nadaje się do toczenia zarówno prostych, jak i bardzo skomplikowanych detali, zarówno w produkcji akordowej, jak i seryjnej.

Wrzeciono maszyny jest hartowane, wykonane z wysokiej jakości stali i umieszczone w łożyskach stożkowych. Jest to podstawowy warunek płynnej pracy bez niepożądanych wibracji. Napęd wrzeciona zapewnia silnik asynchroniczny SIMOTICS z precyzyjnym pozycjonowaniem. Dzięki odpowiednim osprzętom istnieje możliwość zamontowania na maszynie narzędzi napędzanych np. do wytaczania otworów w czole, frezowania rowków itp.
Ze względu na wielkość maszyny uzyskano dużą sztywność. Dzieje się tak głównie za sprawą układu kinematycznego oraz bardzo masywnego złoża lanego granitu „odlewu mineralnego”. Podparcie wzdłużne i poprzeczne tworzą razem solidny stół krzyżowy umieszczony w naprężonej prowadnicy rolkowej BoschRexroth. Maszyna z łatwością radzi sobie z obróbką materiałów trudnych w obróbce takich jak stal nierdzewna, tytan itp.
Płyta dociskowa suportu poprzecznego wyposażona jest w siatkę gwintów umożliwiającą zmienny rozkład przednich i promieniowych oprawek narzędziowych. Rozwiązanie to jest naturalną gwarancją dużej sztywności, szybkości i dokładności podejścia.
Wszystkie ruchome części osłonięte są płytą ze stali nierdzewnej i ułożone w taki sposób, aby wióry spadały bez zatrzymywania się w zbiorniku zbierającym. Takie rozwiązanie nie tylko znacznie ułatwia obsługę, konserwację i regulację, ale także znacznie zmniejsza tempo zużycia. Pod miską olejową znajduje się zbiornik płynu chłodzącego z pompą.
Główne cechy maszyny:
  • Konstrukcja łóżka - kompozyt granitowy „odlew mineralny”.
  • Wrzeciono - hartowana stal jakościowa, umieszczone w łożyskach stożkowych, napędzane silnikiem asynchronicznym SIMOTICS z precyzyjnym pozycjonowaniem - może być stosowane w narzędziach napędzanych.
  • Prowadnica liniowa - BoschRexroth rozm. 25 naprężona.
  • Śruby kulowe – BoschRexroth rozm. 20, wstępnie naprężone.
  • Napęd osi – cyfrowe serwomotory SIMOTICS z pomiarem absolutnym i bezpośrednim połączeniem ze śrubą kulową.
  • System CNC - SIEMENS SINUMERIK 808 D ADVANCED, programowanie warsztatowe obejmujące standardowe cykle toczenia, koło ręczne.
  • Gwarancja - serwis warsztatowy, używane markowe podzespoły, system sterowania SINUMERIK, to wszystko pozwala nam udzielić użytkownikowi standardowej gwarancji 36 miesięcy na pracę jednozmianową.
System sterowania
Maszyna wyposażona jest w znany na całym świecie system sterowania SIEMENS SINUMERIK 808 D ADVANCED, cyfrowe silniki SIMOTICS z czujnikiem absolutnym oraz serwonapędy SINAMICS V70. Przyjazny interfejs użytkownika z modułem warsztatowego programowania cykli pozwala na szybkie tworzenie prostych i bardziej złożonych programów zarówno do produkcji jednoczęściowej, jak i wielkoseryjnej.

Więcej informacji i parametrów technicznych znajdziesz pod tym linkiem lub klikając na poniższe zdjęcia.

Data publikacji: 27.03.2024